Stává se vám, že při jízdě váš vůz stáčí doprava nebo doleva, když jedete po rovné cestě a na krátký okamžik sundáte ruce z volantu? Pak je potřeba, abyste si nechali zkontrolovat geometrii kol. Náš autoservis se specializuje na geometrii kol a kontrolu tlumičů, pneuservis, vyvažování kol a jejich přezutí a celkové opravy automobilů. Měření geometrie kol provádíme za pomoci nástroje Hunter HawkEye Elite, který umožňuje nejen měření ale i seřízení geometrie s nebývalou přesností.

 

Kdy je vhodné si nechat zkontrolovat geometrii kol?

  • pokud vjedete do výmolu, nebo narazíte na nějakou zásadní překážku
  • zjistíte nadměrné, či nerovnoměrné opotřebení pneumatik vozu
  • máte problém s ovladatelností vašeho vozu
  • při pořízení nové sady pneumatik, pokud máte zájem, aby vám co nejdéle vydržely
  • v případě výměny části zavěšení kol nebo řídícího systému vozu

 

Proč je dobré seřídit geometrii kol vozu?

Seřízení geometrie má zásadní dopad na míru opotřebení a odolnost pneumatik vašeho vozu. Hodnoty geometrie stanovené automobilkou minimalizují míru opotřebení běhounu a maximalizují pohodlí řidiče a pasažérů. Pokud je geometrie všech čtyř kol správně seřízena, snižuje opotřebení běhounu pneumatik a spotřebu pohonných hmot. Rovněž tak zpřesňuje ovladatelnost vozu a zvyšuje vaši bezpečnost.

 

Seřízení geometrie kol neznamená jejich vyvážení

Nezaměňujte prosím geometrii kol s jejich vyvážením. Jde o zcela odlišné činnosti. Seřízení geometrie spočívá v seřízení odklonu a sbíhavosti všech kol vozu na rozdíl od vyvážení, které má za následek, že při jízdě ve vysokých rychlostech nevznikají žádné vibrace. K rozhození geometrie kol dochází nejčastěji při nárazu na obrubník při vyšší rychlosti, nebo při vjetí do výmolu. Další z běžných příčin je autonehoda, kdy dojde k absolutnímu rozhození geometrie kol. I velmi malou odchylku od stanovených hodnot citelně poznáte, co se týče jízdní stability vozu či životnosti pneumatik.

 

Výhody plynoucí ze správného seřízení geometrie kol

  • ušetříte finanční prostředky
  • prodloužíte životnost pneumatik
  • zajistí vám plynulou jízdu s menším valivým odporem

V našem autoservisu jsme schopni vyřešit problémy se seřízením geometrie přední či zadní geometrie do 30ti minut. Využijte naše kontakty a objednejte se na seřízení geometrie a užívejte si bezpečnou jízdu bez starostí.