Subaru Impreza

Subaru Impreza pochází od japonské automobilky Subaru. Subaru Impreza se vyrábí od roku 1993, kdy předchůdcem byl model Subaru Legacy. Pohon všech kol, stabilní a lehká konstrukce staví model Subaru Impreza často na závodní rallye, kde závodníci získávají řadu ocenění za přední pozice v závodech.

 

První generace Subaru Impreza (do 2001)

Model Subaru Impreza se vyrábí do roku 2001 japonskou automobilkou Subaru. Subaru Impreza se prodávalo jako dvoudveřový a čtyřdveřový sedan nebo pětidveřové kombi. Klasický Subaru Impreza sedan má totiž velmi malý základní objem zavazadlového prostoru a proto se stala kombi verze velmi oblíbenou. Slabší motory o obsahu 1,6 l a 1,8 l měly pohon pouze na předních kolech. Subaru Impreza první generace byla nasazena i na mistroství svět v rallye s modelem Impreza 555 a morotemSupertec.

 

Druhé generace Subaru Impreza (2001-2007)
Subaru saází na větší a bezpečnější vůz. V roce 2004 prošel model faceliftem a získal nové oválné světlomety, další změna přišla v roce 2006, kdy byl vzhled masky chladiče upraven podle SUV Subaru Tribeca.

 

Třetí generace Subaru Impreza (od 2007)
Subaru Impreza třetí genereace se objevila jako pětidveřový hatchback, ze kterého je odvozeno i nejvýkonnější provedení WRX STi. Poprvé byla nová generace představena na autosalonu v New Yorku v roce 2007. Poprvé jsou v nabídce i vznětové motory. V roce 2010 byl představen sedan Subaru WRX STI.

 

Subaru Impreza XV
Subaru Impreza XV, tak se nazývá čtvrtá generace Subaru Impreza. Jedná se o crossover, který byl představen na Ženevském autosalonu v roce 2010. Vůz má zvýšenou světlou výšku a plastové doplňky. V interiéru je hnědé čalounění. Tato Subaru Impreza XV se v názvu změnila po roce 2011 pouze na Subaru XV a rovněž nejvýkonnější řada Subaru Impreza WRX STi (221 kW) byla přejmenována na Subaru WRX STi.V témže roce (po 2011) přestává být vyráběna i Subaru Impreza WRX (169 kW) a základní Subaru Impreza (110 kW).