Subaru Outback
subaru outback drive

Model Outback se vyrábí od roku 1995 do současnosti. Všechny modely Outback jsou vyráběny s pohonem všech kol. Subaru Outback je prodáván na všech trzích jako Subaru Legacy, v Japonsku pod názvem Subaru Legacy Grand Wagon, později přejmenovaným na Legacy Lancaster (rok 2007) a potom opět přejmenovaným na Subaru Legacy Outback v roce 2005. Název Outback je odvozen od vzdálených, vyprahlých oblastí v Austrálii. Australský herec Paul Hogen po dlouhá léta pracoval jako tvář v reklamě pro Subaru Outback v televizích v Severní Americe. Britský televizní pořad Top Gear označil Subaru Outback spolu s Fordem Mondeo jako nejlepší vůz roku 2007.

Outback se vyrábí v provedení pětidveřové kombi nebo čtyřdveřový sedan.

Model Outback je stejně jako model Legacy vybaven čtyřstupňovou automatickou převodovkou, která má možnost vypnutí využití prvního převodového stupně k tomu, aby se s vozidlem lépe rozjíždělo za zhoršených podmínek v terénu, jako například na ledě nebo sněhu.

První generace

První generace modelu Outback se vyráběla v letech 1995 – 1999. Outback byl oficiálně představen na automobilové výstavě v New Yourku roku 1994. Vzhled exteriéru byl navržen designérem Olivierem Boulay. Motivací k výrobě Outbacku bylo ovlivnění popularitou Isuzu Rodeo, který byl vyráběn v americké pobočce Subaru v Lafayette. Všechny americké verze modelu Outback se vyrábějí v Subaru of Indiana Automotive v Lafayette v Indianě.

Druhá generace

Druhá generace byla vyráběna v letech 1998 – 2004. Čtyřdveřová verze sedan byla prodávána pouze ve Spojených státech amerických. Tato generace modelu Outback již mohla být vybavena systémem VDC – pouze však v kombinaci s automatickou převodovkou.

Třetí generace

Třetí generace byla vyráběna v letech 2003 – 2009. V říjnu roku 2003 byl tento model představen na 60. automobilové výstavě ve Frankfurtu. Označení Outback již platilo ve všech zemích, kde byl tento model prodáván. Tento model se vyráběl ve verzi čtyřdveřové kombi a čtyřdveřový sedan (prodávaný pouze v letech 2005 – 2007 ve Spojených státech amerických). Outback třetí generace byl vybaven čtyřstupňovou automatickou převodovkou nebo pětistupňovou manuální či automatickou převodovkou.