Absolutně nejlepší výsledek v crash testech

Subaru Forester je nejbezpečnější vůz ve své třídě
Prestižní ocenění Euro NCAP
jízdní vlastnosti

Nová v pořadí již pátá generace Subaru Foresteru získala dle vyhodnocení organizace Euro NCAP prestižní ocenění. Subaru Forester je nejbezpečnější auto ve třídě pro rok 2019. Pro pochopení prestižnosti ceny, tímto titulem se mohou pyšnit pouze automobily, které ve svém segmentu v daném roce dosáhly absolutně nejlepšího výsledku v testech nárazu a mnohých dalších disciplínách.

Na konci loňského roku nový Subaru Forester e-Boxer jen potvrdil svou sílu, co se týče bezpečnosti. V rámci testů Euro NCAP suverénním způsobem získal všech 5 hvězd. Vůz tak dosáhl nejlepších výsledků a to ze všech modelů Subaru v historii. Za ochranu svých dospělých pasažérů mu bylo připsáno téměř bezchybných 97%. Co se týče ochrany dětí ve vozidle dokonce přepsal historické žebříčky, jelikož si připsal vůbec nejvyšší známku v segmentu menších SUV a MPV (jde o kategorii Small Off-Road/MPV).

Subaru Forester je nejbezpečnější auto ve třídě

Tento dozajista mimořádný výsledek se dočkal od Euro NCAP dalšího uznání v rámci Nejlepší ve své třídě 2019, které se každý rok udělí nejbezpečnějším vozům, které byly představeny v uplynulém roce. Automobilka Subaru tak slaví obdobný úspěch, jelikož před dvěma lety si odnesla totožné ocenění za své modely, konkrétně Imprézu a XV. Jedno však mají vítězné modely vozů společné, a to platformu SGP, věhlasnou zejména pro svou mimořádnou pevnost. SGP zajišťuje krom bezkonkurenční ochrany, když dojde k nárazu i dokonalou ovladatelnost, skvělé jízdní vlastnosti a ukázkové pohodlí.

V pořadí již pátá generace vozu Subaru Forester uspěla hned při vstupu na japonský trh v roce 2018. Organizace JNCAP udělila Foresteru cenu First Prize za to, že dosáhl v testech bezpečnosti výsledku, který dosud předčil tamní měření. Vozy Subaru vždy vynikaly v nárazových zkouškách a celkově v oblasti bezpečnosti, není to však vše, nadprůměrně propracované jsou i asistenční systémy v čele s legendárním Eye Sight. Nový Subaru forester se pyšní vítězstvím v soutěži Auto roku v segmentu středních crossoverů a SUV.

auto a životní styl
Staňte se členem rodiny Subaru

Kontakt na prodejce vozů Subaru

MAREK TOMÁŠ

Prodejce vozů Subaru, ISUZU  a bazarových vozidel
Tel: +420 773 222 278, +420 558 111 912
E-mail: tomas@autoemistar.cz

Naše nabídka vozů Subaru